You are using an outdated browser. Please upgrade your browser or activate Google Chrome Frame to improve your experience.

Signups for Rugeley 10 miler

Users who have chosen to remain anonymous in their Person settings will be displayed as Forename=Anonymous Surname=User

Cached signups as of 03:56:29, refreshable every 5 minutes

ForenameSurname Gender Club Age Group
Robert Mills Male Stoke F.I.T 45-49
Chris Mosiuk Male Trentham RC 35-39
Trevor Payne Male Sneyd Striders 50-54
Amy Pash Female 40-44
Chris Owen Male Bournville Harriers 55-59
Joanne Stanfield Female Trentham RC 50-54
Ian Charles Hodkinson Male Stafford Harriers 50-54
Nikki Towle Female Stone Master Marathoners 55-59
Duncan Rollo Male Rising Brook Runners 60-64
Amanda Kelly Female City of Stoke AC 35-39
Daniel Pheasant Male 40-44
Pete Chell Male Stafford Harriers 55-59
Jo Espley Female Stafford Harriers 50-54
Sara Buckley Female Stone Master Marathoners 55-59
Keith Attwood Male Trentham RC 55-59
Nicky Jones Male Aldridge RC 35-39
Craig Baxter Male Stafford Harriers 50-54
Jon Hillman Male NSRRA 40-44
Anonymous User Female 45-49
Laura Palmer Female Chase Harriers 45-49
Ellie Harris Female 50-54
Lindsey Morgan Female 40-44
Matthew Morgan Male 45-49
Anonymous User Male Fordy Runs Running Club 50-54
Christopher Seale Male Stafford Harriers 40-44
Kevin Uzzell Male Stone Master Marathoners 75-79
Andy Harris Male 50-54
Georgina Baxter Female Stafford Harriers 45-49
Clair Turner Female 50-54
Julie Pattyson Female Stafford Harriers 50-54
Andrew Buckley Male Stone Master Marathoners 50-54
Glyn Pattinson Male Cheadle RC 50-54
Kevin Taylor Male Fordys 50-54
Anonymous User Male 50-54
Steven Green Male South Derbyshire Road Runners 35-39
Jolian Morris Male North Staffs RR Association 50-54
David Hebb Male Stone Master Marathoners 65-69
Stuart Gregory Male Desford Striders 35-39
Amanda Edwards Female Rising Brook Runners 55-59
Anonymous User Female Stafford Harriers 60-64
Georgina Smith Female 45-49
Esme Jennings Female Rugeley Runners 30-34
Phil Fousert Male Rising Brook Runners 45-49
Julie Parry Female Newcastle Staffs AC 40-44
Denise Sandford Female Uttoxeter Road Runners 60-64
James Simpson Male South Cheshire Harriers 50-54
Christopher Swann Male South Cheshire Harriers 40-44
Andy Torbitt Male Silverdale RC 35-39
Baz Marson Male 45-49
Sue Wolfgang Female Ilkeston Running Club 45-49
Simon Ballinger Male Dudley Kingswinford RC 55-59
Fiona Bradley Female Stone Master Marathoners 45-49
Clare Irving Female Stone Master Marathoners 45-49
Dennis Robinson Male South Cheshire Harriers 65-69
Matt Williams Male 45-49
Alicia Gilbert Female Silverdale RC 35-39
Anonymous User Male Trentham RC 35-39
Thomas Steele Male 23-29
Daniel Soltys Male VeloRunner 40-44
Anonymous User Male South Derbyshire Road Runners 35-39
Laura Gambrill Female Rugeley Runners 30-34
Matthew Orford Male Lichfield Running Club 30-34
Matt Beere Male Fordy Runs Running Club 35-39
Danial Bower Male South derbyshire 30-34
Lisa Wells Female Stafford Harriers 55-59
Kerry Podmore Female South Cheshire Harriers 50-54
Simone Baggaley Female Trentham RC 35-39
Alice Aldridge Female Rugeley Runners 35-39
Colin McEvoy Male Trentham RC 40-44
Chris Colebourn Male North Staffs RR Association 55-59
Sarah Fousert Female Rising Brook Runners 50-54
Simon Lewis Male Stoke F.I.T 50-54
Amy Oliver Female Stafford Harriers 23-29
Louise Patterson Female Newport and District RC 35-39
Melanie Robinson Female Rising Brook Runners 45-49
Diane Brassington Female Silverdale RC 50-54
Hazel Barlow Female Silverdale RC 60-64
Jake Oliver Male Stafford Harriers 20-22
Jason Riley Male 50-54
Anna Rollo Female Stafford Harriers 50-54
Justin Green Male Stafford Harriers 50-54
Mark Silvester Male Stafford Harriers 30-34
Adam Snowden Male Stafford Triathlon Club 45-49
Ken Gough Male NSRRA 55-59
John Scott Male Stafford Harriers 55-59
georgia jones Female Lawley Running Club 23-29
Anonymous User Male Trentham RC 65-69
Sally Haycock Female Stafford Harriers 45-49
Helen Somers Female 45-49
Hazel Burgess Female Trentham RC 45-49
David Evans Male Newport and District RC 55-59
Debs Clarke Female 50-54
Jonathan Green Male South Cheshire Harriers 40-44
Carol Higgs Female Trentham Running Club 60-64
Adrian Jelley Male Lichfield Running Club 55-59
Gillian Peck Female Lichfield Running Club 55-59
Anonymous User Male Stoke F.I.T 40-44
Anonymous User Male Stone Master Marathoners 50-54
Abigail Robbins Female 55-59
Wes Southall Male Cannock & Stafford AC 40-44
Mark Clayton Male 50-54
Steven McCann Male Stone Master Marathoners 45-49
Andrew Crosby Male Blythe Bridge RC 50-54
julie Nokes Female Stafford Harriers 60-64
Bernard Clarke Male Mow Cop Runners 50-54
Tayne Cornelius Male Stafford Harriers 40-44
Kelly Butler Female City of Stoke AC 35-39
Ross Connor Male City of Stoke AC 35-39
Emma Boulton Female Stone Master Marathoners 45-49
Andrew Milne Male 60-64
Charlotte Mitchell Female Stafford Harriers 40-44
Benjamin Stanaway Male West Bromwich Harriers 23-29
Matthew Chalmers Male VeloRunner 45-49
DAVID MORRELL Male City of Stoke AC 50-54
Rosie Silvester Female TB Triathlon 30-34
Will Whieldon Male 23-29
Jack Pryor Male 23-29
Anonymous User Male Silverdale RC 35-39
Andy Thomas Male Sandbach Striders 60-64
Julia Young Female Newcastle Staffs AC 30-34
Anonymous User Male 40-44
Anonymous User Male Stone Master Marathoners 50-54
Antonio Treglia Male Stafford Harriers 40-44
Oliver Stone Male Rugeley Runners 30-34
Callum Thompson Male U20
chelsea baker Female Bristol and West AC 30-34
Lesley Hughes Female Blythe Bridge Running Club 65-69
Adam Stokes Male Bristol and West AC 35-39
Debra Lees Female 40-44
Julie Dudley Female Cheadle RC 65-69
Steve Harvey Male Hatton Darts RC 45-49
Rita Banks Female Stone MM Unknown
Maxine Hough Female South Cheshire Harriers 55-59
Tom Bill Male TB Triathlon 30-34
James Warburton Male 40-44
Marcus Pearson Male Stoke F.I.T 23-29
Helen Nicholls Female Trentham RC 40-44
Esther Hunt Female Lichfield Running Club 45-49
Emily Atkins Female South Derbyshire Road Runners 23-29
Gareth Brookes Male NSRAA 55-59
Martin Pratt Male Trentham RC 40-44
Katie Dennis Female South Derbyshire Road Runners 35-39
Alexander Mayne Male City of Stoke AC 20-22
Malcolm Eustace Male Cannock & Stafford AC 65-69
Rebecca Glanville Female 35-39
Ian Tamburello Male Stoke F.I.T 50-54
Marc Willett Male Stoke F.I.T 35-39
R jayne Stubbs Female None 50-54
Keith Bridges Male 55-59
Heather Swift Female NSRRA 35-39
Mark Harriott Male South Derbyshire Road Runners 55-59
Liz Clutton Female Cheadle RC 70-74
David Laxton Male 60-64
Lawrence Hoyle Male Silverdale RC 60-64
Andy Pointon Male Silverdale RC 50-54
Brad Roeton Male TB Triathlon 23-29
Susan Vidler Female South Cheshire Harriers 50-54
Jessica Lukat Female 30-34
Chris Hallsworth Male Lonely Goat RC 35-39
Sarah Aitkenhead Female Stafford Harriers 40-44
Alex Matthewson Male 30-34
Scott Rabin Male None 23-29
Jordan Bell Male 23-29
Andy Griffin Male South Cheshire Harriers 50-54
Kieran Portman Male Metropolitan Police Athletics Club 23-29
Billy Barrett Male 20-22
Mark Stackhouse Male Rugeley Runners 50-54
Matt Walker Male 30-34
Sarah Green Female South Derbyshire Road Runners 55-59
Jemma Green Female Stone Master Marathoners 23-29
David Green Male South Derbyshire Road Runners 40-44
Ross Ballinger Male South Derbyshire Road Runners 40-44
Teena Benton Female 40-44
Kimberley Fieldhouse Female 30-34
Craig Johnson Male NSRRA 55-59
David Tudor Male 40-44
Sheryl Hayes Female 45-49
Julie Rowland Female Nsrra 50-54
Martin Cannell Male Rugeley Runners 60-64
Jenny Laing Female South Derbyshire Road Runners 35-39
Paul Shaw Male Midland Masters AC 50-54
Vicki Dolman Female Stone Master Marathoners 23-29
Vanessa Dolman Female 55-59
Laura Hancock Female Stone Master Marathoners 35-39
Josie Woodward Female 23-29
Andrew Kane Male Trentham RC 45-49
Martin Haines Male 30-34
John Wain Male 55-59
David Wain Male Silverdale RC 40-44
Emma Philips Female Newcastle (Staffs) Tri Club 45-49
Sam Chappell Male Trentham RC 40-44
Jane Steele Female Trentham RC 35-39
Andy Morris Male South Cheshire Harriers 50-54
Brad Watkins Male Royal Sutton Coldfield Athletics Club 23-29
Jamie Dyson Male Vegan Runners UK 40-44
Kerry Widdowson Female Trentham RC 50-54
Mick Haire Male Boalloy Running Club 60-64
Matt Clemson Male South Derbyshire Road Runners 50-54
Ruth Rowley Female 20-22
Matt Eardley Male City of Stoke AC 40-44
Eliot Powell Male Stoke F.I.T 45-49
Steven Millward Male Cheadle RC 50-54
Alex Humphreys Male Rugeley Runners 35-39
David Nimmo Male South Cheshire Harriers 40-44
April Allcock Female South Cheshire Harriers 30-34
Tom Young Male 35-39
Graham Young Male 65-69
Dan Hibberd Male Boalloy Running Club 40-44
Richard Cooke Male Stone Master Marathoners 45-49
Nicola Blackett Female Fordy Runs Running Club 40-44
Adam Llewellyn Male Stafford Harriers 40-44
Edward Swann Male 40-44
Mont Moreton Male 50-54
George Pilkington Male 40-44
James Ball Male 35-39
Jay Darnley Male South Derbyshire Road Runners 35-39
julianne kettle Female Newcastle Staffs AC 40-44
Stewart Kibble Male Rugeley Runners 50-54
Carly Hall Female Stoke F.I.T 30-34
Olivia Brazier Female Go Team 30-34
Paul Woodhead Male Lonely Goat RC 50-54
David Clamp Male Silverdale RC 55-59
Craig Francis Male Stone Master Marathoners 50-54
Matt Williams Male 45-49
Nathan Woolley Male 30-34
Graham Wiliiams Male Stafford Harriers 75-79
Leo Wheeler Male Silverdale RC 35-39
David Hardwick Male 40-44
Andrew Orme Male South Derbyshire Road Runners 55-59
George lumb Male 20-22
Morgan Bradley Male Lichfield Running Club 35-39
Albert Fullwood Male 23-29
Petr Plaunov Male 35-39
Simeon Horton Male Stafford Harriers 50-54
Donna Reid Female 40-44
Steven Locker Male 65-69
Douglas Alcock Male Trentham RC 70-74
Charlotte Wesley Female Lichfield Running Club 45-49
Joseph Allen Male 30-34
Melonie Deakin Female Stafford Harriers 55-59
Martin Parkinson Male NSRRA 50-54
Ruth Farrell Female Stoke Fit 50-54
James Simpson Male Stoke F.I.T 50-54
Tracey Wadsworth Female Stone Master Marathoners 50-54
Andy Evans Male Lichfield Running Club 45-49
Robert Hughes Male Rugeley Runners 35-39
Rob Ibbs Male Newcastle Staffs AC 50-54
Rebecca Ibbs Female Newcastle Staffs AC 45-49
Bryn Holmes Male Stone Master Marathoners 50-54
Tom Ray Male Mow Cop Runners 35-39
Kevin Rushbrook Male - 50-54
Karl Quiney Male 35-39
Tom Mayell Male Sandbach Striders 45-49
Donald Foy Male 70-74
Julian Waldron Male Trentham RC 50-54
Wayne Fenton Male Stone Master Marathoners 45-49
Oliver Grocott Male 30-34
Jenny Sims Female Wip 55-59
Tom Lyons Male 55-59
Andrew Brownsword Male Newcastle Staffs AC 45-49
Andy Hawtin Male 35-39
Giovanni Capodici Male Silverdale RC 35-39
Helen Breckon Female 55-59
Carl Moulton Male Boalloy Running Club 40-44
Andrew Thompson Male Stone Master Marathoners 45-49
Alex Harford Male Newcastle Staffs AC 40-44
David Ratcliffe Male Boalloy Running Club 50-54
Jack Chapman Male 30-34
Chris Demaine Male Fordy Runs Running Club 30-34
Deana Draper Female 45-49
Steven Jennings Male Stoke F.I.T 40-44
Michael Webb Male 40-44
Stephen Wright Male Sandbach Striders 45-49
Helen Manton Female Peel Road Runners 55-59
Dean Smith Male Rolls Royce Harriers 50-54
Steven Smith Male Stone Master Marathoners 45-49
Anthony Smith Male 45-49
Lynda Clare Female Cannock & Stafford AC 55-59
Martyn Clare Male Cannock & Stafford AC 55-59
Monica Newton Female 35-39
Emma Ford Female 45-49
daniel Lambourne-Gibbs Male Newcastle Staffs AC 45-49
Joshua Daley Male Boalloy Running Club 35-39
Hannah Blundred Female Go Team 30-34
Darren Duffy Male Fordy Runs Running Club 40-44
Rob Sillito Male Stoke F.I.T 35-39
James Wass Male 35-39
Alex follows Male Rugeley Runners 20-22
Paul Harrison Male South Derbyshire Road Runners 70-74
Micheline Tremblay Female South Cheshire Harriers 55-59
Tom Wise Male Stone Master Marathoners 35-39
Bryony Holland Female 30-34
Dean Windsor Male Congleton Harriers 45-49
David Kivlin Male South Cheshire Harriers 45-49
Craig Robertson Male 35-39
Richard Martin Male Stafford Triathlon Club 35-39
Alex Dicken Male Aldridge RC 23-29
Tom Woolliscroft Male Gator Athletics Club 35-39
Daniel Woolliscroft Male Gator Athletics Club 30-34
Jack Scott Male 23-29
Richard Cherrington Male South Cheshire Harriers 45-49
Emily Earnshaw Female 23-29
Laura Ann Weston Female Lonely Goat RC 35-39
Natalie Muller Female Stafford Harriers 40-44
Daniel Muller Male Stafford Harriers 45-49
Amy Hamlett Female South Cheshire Harriers 30-34
Juliett Richardson Female Trentham RC 45-49
Robbie Fraser Male Boldmere bullets 35-39
Michelle Dalgarno Female Silverdale RC 40-44
Patrick Weetman Male 23-29
Katie Harvey Female Stoke F.I.T 35-39
Rodney Lowe Male 45-49
Rebecca Miller Female Derby Athletic Club 23-29
Mark Palmer Male 40-44
Sarah Taylor Female Trentham RC 55-59
James Taylor Male Newcastle Staffs AC 23-29
John Myatt Male Michelin AC 55-59
Sarah Gray Female Stafford Harriers 65-69
Steph Buckley Female 35-39
Mandy Bettany Female Trentham RC 50-54
Abigail Wells-Day Female Stafford Harriers 23-29
Matthew Jones Male 40-44
Steve Jones Male Nsrra 45-49
Gareth Jones Male Stone Master Marathoners 45-49
Chris Moss Male Congleton harriers 50-54
Martin Cross Male Stone Master Marathoners 30-34
Aidan Fuller Male 23-29
Clorinda Graham Female Stone Master Marathoners 23-29
Ryan Burton Male 30-34
Louise George Female 40-44
Sally Hallows Female Stone Master Marathoners 50-54
Peter Gibbs Male Stoke F.I.T 45-49
Louise Gibbs Female StokeFIT 50-54
Simon Lovell Male 50-54
Alice Kitson Female Stafford Harriers 30-34
Alice Dudley Female Cheadle RC 20-22
Zoe Baker Female 07837 208358 45-49
Ann Schwarzenbach Female Lichfield Running Club 60-64
Mark Wall Male Nsrra 50-54
Terry Wall Male Boalloy Running Club 55-59
Lewis Edwards Male South Cheshire Harriers 30-34
Ben Marshall Male 30-34
Chris Brown Male Stone Master Marathoners 55-59
Kerry Hammonds Female 40-44
Lee Turner Male North Staffs RR Association 40-44
Mark Till Male Sneyd Striders 45-49
Jacqueline Bailey Female Stone Master Marathoners 45-49
Martin Winkles Male 35-39
Chris Pinson-Bradley Male Sneyd Striders 50-54
Louise Andrews Female WIP Running Club 45-49
Stephen Andrews Male WIP Running Club 45-49