Signups for Strathaven Striders 'Run with the Wind' Half Marathon

Cached signups as of 01:11:34, refreshable every 5 minutes

ForenameSurnameGenderClub Age Group
Lynsey Parker Female Maryhill Harriers F35
William Lindsay Male M40
Martin Howell Male Calderglen Harriers M50
Louise Hope Female Strathaven Striders F35
Zander Beggs Male M50
Donna Doyle Female F35
Anthony Butler Male Senior
Kathyn Munro Female F45
Paul Dobbin Male M40
Brian Jamieson Male Westerlands Cross Country Club M40
Tony Judge Male M40
Kathleen McLachlan Female Giffnock North AC F35
Allan Hogarth Male Giffnock North AAC M50
Christopher Boyle Male M40
Michelle Webster Female F35
Andy Hall Male Strathaven Striders Senior
Nina Farmer Female Giffnock North AC F35
Samantha Paterson Female Strathaven Striders F35
Rachael EVANS Female Strathaven Striders F35
Janet Dickson Female F35
Paul Glen Male M40
Will Stolton Male Senior
Elsbeth Cochrane Female F45
Lynn Cumming Female Bellahouston Road Runners F45
derrick ritchie Male M60
Dianne Clifton Female Strathaven Striders F35
Neil Clifton Male M40
Laura Johnston Female Dumbarton AAC Senior
Nikki Lyons Female Dumbarton AAC Senior
Tracey Lamont Female Motherwell AC F45
Reid Brown Male Senior
Kevin Rogers Male Perth Road Runners M40
Gregor Love Male Glasgow Triathlon Club M40
Laura Doig Female Whitemoss AAC Senior
Nicola Mcbeath Female Giffnock North AAC F35
Catherine Cooper Female Strathaven Striders F45
Lorna McKay Female Strathaven Striders F35
David Raeside Male Strathaven Striders Senior
Paul Quinn Male Strathaven Striders M40
Lindsay Hampton Male Racing Sardines M50
Stacey Grant Female Whitemoss AAC Senior
Selwyn Smith Male M40
Susan Graham Female Jog Scotland F45
GARRY HENDERSON Male M50
Douglas Holmes Male M40
Ian Young Male Ayr Seaforth AAC M40
James Jones Male Senior
PAULINE HENDERSON Female F55
Alison Cairns Female Bellahouston Harriers F35
Roksana Jamil Female Virgin active F45
Iain Cowan Male Senior
Gillian Smith Female Perth Road Runners Senior
Jason Murphy Male Senior
CAMERON YOUNG Male Senior
David Burns Male M40
Gemma Brown Female Senior
Christine McKay Female Bellahouston Harriers F55
Louisa Davidson Female Senior
Julie Beveridge Female Calderglen Harriers F35
Martin Brown Male Kilmarnock Harrier & Athletic Club Senior
David Coghlan Male M50
Lorraine Brown Female F45
Eileen Thomson Female F45
MICHELE OSBORNE Female Strathaven Striders F55
Gemma Tracey Female F35
Viki Smith Female Greenock Glenpark Harriers F45
Ruth Farrell Female F35
Scott Barrie Male M50
Jackie Gunn Female F45
Stuart Macdonald Male Bellahouston Harriers M50
Greig Neilson Male M40
ROSS BICKERSTAFF Male Hamilton Harriers M60
Steven Matthews Male M60
Angela Mckinney Female Glasgow dental school F45
andrew bickerstaff Male Hamilton Harriers Senior
Monique Duffy Female F45
Sarah Devlin Female F35
John Mccluskey Male Cambuslang Harriers M40
Donald MacLean Male Strathaven Striders M40
Nicky Miller Male G72 Tri Senior
Vicki Wright Female Motherwell AC Senior
Frances MacKenzie Female F45
Pamela Waite Female Senior
Ronnie Mac Eachen Male M50
Nicola Davidson Female F35
Will Linton Male Giffnock North AC M50
Stevie Eccleson Male M40
Sharon Haggerty Female F45
Michael Ewing Male Giffnock North AC M50
Paige Denholm Female Senior
Robin Scott Male Kilbarchan Amateur Athletic Club M60
Neil Nairn Male Giffnock North AC M40
Christine Mcgonigal Female F35
Georgina Birch Female F35
Rebecca Love Female Senior
Gayle Mcmorrow Female Strathaven Striders F35
Gerry Hanlon Male Bellahouston Road Runners M50
Catriona Nisbet Female Maryhill Harriers F35
Jennifer Ruddick Female Westerlands Cross Country Club Senior
Nancy Dundas Female F35
Elizabeth-Anne McGOnigle Female F35
Nicholas Gemmell Male Inverclyde Athletics Club M40
Neil MacRitchie Male M40
vivienne gough Female F35
Anna Meikle Female F35
Rosie Mcbride Female F35
Joanna Wallace Female Newton Road Runners F35
Stephen Kerr Male M40
Rebecca Beale Female Helensburgh AAC F35
William Sutherland Male Whitemoss AAC M60
Hannah Sutherland Female Whitemoss AAC Senior
James Bennett Male M40
Derren Thomson Male Giffnock North AC M40
Richard Thow Male M40
Leonard Miles Male JogScotland M50
Paul Killen Male M40
Kirstin Campbell Female Senior
Lorne MacEachen Male M40
David Meldrum Male Senior
Sheena Logan Female Fife Athletic Club F35
Lorne Crawford Male M40
Alan Crawford Male M40
Ricky Saez Male Giffnock North AAC M40
David Meldrum Male Giffnock North AAC M50
Kevin Farmer Male Senior
Graham Mcewan Male Motherwell AC M40
Rachel Cox Female Ron’s Runners F45
Keith Charters Male East Kilbride Athletics Club M50
Richard Harris Male Senior
Peter Middleton Male Hamilton Harriers M40
Jeremy Couling Male Garscube Harriers M50
David Simpson Male M40
stephen ingledew Male Edinburgh Athletics Club M50
Susan Redpath Female Bellahouston Harriers F45
Ewan Neilson Male M40
Mark Ellis Male Motherwell AC M40
Dorothy Lucas Female Strathaven Striders F55
David Searil Male Calderglen Harriers M60
Emily Muir Female Senior
Gil Hunter Male M50
Jonathan Roebuck Male Senior
Rebecca Mitchell Female Senior
Michael Martin Male AthElite Tri Club M40
Michele Martin Female F35
Alan Muir Male Hamilton Harriers M40
Stuart McLeod Male M50
Gavin Gall Male ATHelite Triathlon Club M40
Lorna Gall Female Athelite F45
Chris Gunstone Male South Derbyshire Road Runners M60
Rhona McKinnon Female Carnethy Hill Racing Club Senior
Alan Strang Male Motherwell AC M40
Andy Campbell Male Bellahouston Road Runners M40
Vivian Miller Female F45
Alasdair Miller Male M50
Aaron Presley Male Senior
Campbell Mcgregor Male M50
John Mitchell Male M40
Craig Smith Male Giffnock North AC Senior
Ruairidh MacLean Male Giffnock North AC Senior
Gillian Chisholm Female F35
Sean Reid Male Senior
David Mcmillan Male G72 Tri Senior
Louise Sutherland Female Giffnock North AC F45
Paul Markac Male Kilmarnock Harrier & Athletic Club Senior
Greg Smith Male Senior
Iain McDonald Male Cambuslang Harriers Senior
Allan Munro Male M40
Ian Birch Male Bellahouston Harriers M40
Craig Stewart Male Harmeny AC M40
Pat Gillen Male Senior
alasdair purdie Male M50
Lorna Drummond Female F45
Kevin Winsley Male Newton Road Runners M40
Murray McAlpine Male Hamilton Harriers Senior
Craig Brown Male Garscube Harriers M40
David Wallace Male Ayr Seaforth Athletic Club M40
Iain Crawford Male Cambuslang Harriers M50
David Atkinson Male Senior
Helen Dickson Female Strathaven Striders F45
Eleanor Cunningham Female Athelite Senior
Kevin Cameron Male Giffnock North AAC Senior
Karen McIndewar Female F45
David Gallacher Male M40
Alan Cox Male Strathaven Striders M50
Mark Foster Male Senior
Gail Tennant Female F35
Michael McCrohon Male Senior
Stevie Donald Male M40
Mark Young Male Metro Aberdeen Running Club Senior
Richard Goldsworthy Male Strathaven Striders Senior
Karen Allen Female Calderglen Harriers F35
Paul Henry Male M40
Pauline Keegans Female Strathaven Striders F55
Vanessa Hamilton Female F35
William Neil Male M40
Jim Mearns Male Calderglen Harriers M50
Gail Cooper Female Cross Garage F35
Tomasz Sulek Male M40
Julia McClure Female Senior
Graham Laird Male Strathaven Striders M50
Ian Meek Male M40
Fiona Meek Female F35
Christopher Reynolds Male Cross Garage M40
Dave McNulty Male Senior
Richard Murciano Male Hamilton Harriers Senior
Peter McLaughlin Male Senior
Bryce Aitken Male Fife Athletic Club M50
Sandra Aitken Female Fife Athletic Club F55
Magnus Judge Male Senior
Kerry McKnight Female F35
James Mcpherson Male Strathaven Striders M40
Laura Wilkinson Female F35
manus mcentee Male M40
Jordan Orr Male Giffnock North AC Senior
John Whitecross Male M40
Amanda Hammell Female F35
Micki Henderson Female Strathaven Striders F45
John Henderson Male Strathaven Striders M50
Emma Morning Female F35
Mirin Craig Female F35
Michal Lechtanski Male AC Pajace Senior
Gerard mcnulty Male M50
Conor mcnulty Male Senior
Duncan Campbell Male Strathaven Strollers Senior
Colin Campbell Male achilles heel M50
Katie Hryschko Female F35
kevin ward Male Senior
Heather Whitelaw Female Strathaven Striders Senior
Neil Monaghan Male Senior
Andrea Lusty Female Senior
James Cullen Male Giffnock North AC M50
Gillian Glass Female Bellahouston Harriers F45
Jacqueline Glass Female Bellahouston Harriers F55
Laura Mooney Female Cross Garage F35
David Mooney Male Cross Garage M40
Frances Lowrie Female Giffnock North AC Senior
Kati Waitzmann Female F45
Nicholas Massey Male Senior
Gillian Dunbar Female Strathaven Striders F45
Gavin Dunbar Male Strathaven Striders Senior
Bartosz Dziolko Male Senior
Richard Millar Male Shettleston Harriers M40
George Walker Male M40
Pamela Walker Female F35
Barbara Walker Female F45
Jacqui Cattanach Female Troon Tortoises F35
Fiona Heath Female MRF Senior
Toby Messenger Male Glasgow triath M40
Julia Maclean Female MRF Senior
Patrick McFall Male M40
Harry Joll Male Senior
Shelley Percival Female F35
Mark Sutherland Male Giffnock North AAC M40
Diane Alldritt Female F45
Paul Friel Male Serpentine RC M40
Richard Bowman Male Zenith Fitness Tayside M50
John Cowan Male M40
FRANCIS CONNOR Male Senior
Graham Kirkwood Male M50
Raymond Murphy Male M40
Tom Ryan Male M50
Jane Armstrong Female F35
Michael Garcia Male M40
Julie Forrest Female Strathaven Striders F35
Lorraine Innerdale Female F45
Euan Munro Male Senior
richard mckean Male Giffnock North AC M40
louise mckean Female F35
Damian Wolek Male AKB Cracovia Senior
Richard Stark Male M50
Rebecca Simister Female Bellahouston Harriers Senior
Helen Young Female F55
Russell Young Male M40
Andy McNicoll Male Senior
Claire Culley Female Giffnock North AC F35
Alexander Sy-Quia Male Senior
David Logan Male M40
William Baird Male Kirkintilloch Olympians M50
Mary McCutcheon Female Giffnock North AC F45
Brian McDonald Male Senior
Katy Smillie Female F35
William Allan Male M40
Allan Price Male Harmeny AC M60
Trevor Walsh Male M40
Hannah Walsh Female Harmeny AC Senior
Peter Walsh Male Dumbarton AAC Senior
Samuel Walsh Male Harmeny AC Senior
Stuart Auld Male ATHelite M50
Paul Stuart Male M40
Gregory Thomas Male Senior
Ross Lavery Male Senior
James Tosh Male Senior
Li Wang Female Giffnock North AC F55
Colin Douglas Male M40
Lynda MacDonald Female Achilles Heel F45
Cathy MacDonald Female Strathaven Striders F45
Ryan Ferguson Male Lothian Running Club Senior
Bradsford Clark Male Southville Running Club Senior
Karen Lane Female Senior
Graeme Croll Male Scottish fire & rescue service M50
Christina Alexander Female Strathaven Striders F45
Kerri Todd Female F45
Claire Muirhead Female F35
Morven Bulloch Female F35
Billy Reid Male Cross Garage M50
Kirsty Sloan Female Strathaven Striders F45
Derek Chambers Male None M40
Ruth Ward-Cox Female Strathaven Striders F35
Eleanor McCabe Female Strathaven Striders F45
james gunn Male M50
Alison wallace Female Senior
Ryan Slessor Male Senior
Joe Haughey Male None M40
Finlay slane Male Lothian Running Club M50
Ross McLean Male Motherwell AC M40
Steven Donnelly Male Hamilton Harriers Senior
Mark Donnelly Male M40
James Donnelly Male Senior
Lyndsay Moffat Female Hamilton Harriers F35
Kieran Cunningham Male Senior
Colin Frame Male M40
Russell Couper Male Calderglen Harriers M50
June MacLeod Female Bellahouston Harriers F55
Christie Nisbet Male Motherwell AC M50
Jim McLuckie Male M50
Melanie Eynon Female F35
Iain Grant Male Strathaven Striders Senior
Ross Stewart Male Senior
Chris Stewart Male Senior
Alison Jardine Female Motherwell AC Senior
Norman MacLean Male M50
Kevin Casey Male Senior
Nicole Levak Female F35
Helen McNiven Female Strathaven Striders F35
Emma Smith Female Athelite Triathlon Club Senior
Simon Smith Male M40
Finola Ashe Female the runbetweeners F45
Nicholas Leckerman Male M40
Karen Rosling Female Bellahouston Harriers F35
hamish Hilston. Male strathaven striders M50
David Telfer Male Senior
Grant Kelly Male Senior
Ken Jackson Male Strathaven Striders Senior
David Duffy Male G72Tri M40
Colin Anderson Male None Senior
Hugh Goldie Male Senior
olivia gill Female F35
Alastair Drummond Male Newton Road Runners M40
Emma Johnston Female Senior
Graham Johnston Male M60
Dave Martin Male Achilles Heel Senior
Steven Lyttel Male M40
stuart macneill Male M40
Alexander Downey Male Senior
Colin Jamieson Male Club 6713 Senior
Beth Coghlan Female Senior
Beth Lockhart Female Glasgow Triathlon Club F35
Claire Gillespie Female Strathaven Striders F35
Jessica Wilson Female Senior
Thomas Wilson Male Strathaven Striders M60
Irene Wilson Female Strathaven Striders F55
Stewart Wilson Male M40
Ben Fraser Male Senior
Tom Penta Male M40
Andrew Cochran Male Kilbarchan AAC M40
William Buchanan Male Calderglen Harriers M60
Zane Tubb Male Achilles Heel Senior
Robin Miller Male Giffnock North AC Senior
Ruth Thomson Female Senior
Kevin Doohan Male Giffnock North AC M40
Robin Ramsay Male Calderglen Harriers Senior
Frank McCafferty Male M50
Anna Lechtanska Female AC Pajace Senior
Allistair Gray Male Senior
Katrina Tweedie Female n/a F45
John Tweedie Male Senior
Fiona Cushnaghan Female Greenock Glenpark Harriers F45
Fraser Duthie Male Achilles Heel M40
Joe Higgins Male M50
Jamie Partridge Male M40
alexandra Hayden Female Calderglen Harriers Senior
Douglas Roberts Male Cambuslang Harriers Senior
Geraldine Linden Female F45
Jenna Mccallion Female Newton Road Runners Senior
Stuart Maitland Male Strathaven Striders Senior
Margaret Maitland Female Strathaven Striders Senior
Chris Marsh Male M50
Stuart Milligan Male Senior
George Burns Male N/a M50
Stuart Macdonald Male Giffnock North AC Senior
Alan Brown Male M50
Thomas Brown Male ATHelite Tri Club Senior
Jamie Brown Male Senior
Gillian Brown Female Senior
Gareth Brown Male North Ayrshire Athletics Club Senior
Dariusz Rusek Male AKB Cracovia M40
Ewan Turner Male Senior
Stevie Adams Male G72 tri M50
Carol Dixon Female Strathaven Striders F45
Jonny Hecht Male M40
Margaret Allison Female Strathaven Striders F55