Signups for Strathaven Striders 'Run with the Wind' 10k

Cached signups as of 03:36:01, refreshable every 5 minutes

ForenameSurnameGenderClub Age Group
Iain McLachlan Male M40
Cheryl McNulty Female Hamilton Harriers F35
Neil Robbins Male Hamilton Harriers M50
Robin Scott Male Kilbarchan Amateur Athletic Club M60
Rachel Kelly Female Strathaven Striders F35
Jason Miles-campbell Male Strathearn Harriers M40
Daniel Burns Male Clydesdale Harriers Senior
Scott Barrie Male M50
Lucy Brien Female Strathaven Striders F45
David Hepburn Male Hamilton Harriers M40
Gil Hunter Male M50
Mark Hull Male Hamilton Harriers M50
Debbie Taylor Female Strathaven Striders F35
Maureen Kinloch Female Strathaven Striders F45
Samantha Paterson Female Strathaven Striders F35
Gerinta Walker Female Hamilton Harriers F35
andrew bickerstaff Male Hamilton Harriers Senior
Stuart Donald Male Garscube Harriers Senior
Murray McAlpine Male Hamilton Harriers Senior
Gergely Bajzath Male Tinto Hill Runners Senior
Stephen Brown Male West End Road Runners Senior
Kirsty Fawbert Female F45
Avril Jamieson Female Strathaven Striders Senior
Christine Mcmenemy Female F55
Tony Thistlethwaite Male Strathaven Striders M60
Alisdair Hood Male Kilmarnock H & AC M40
kieran mcquade Male Dumbarton AAC Senior
Brian Lees Male Lothian Running Club M50
Joe Haughey Male Shettleston Harriers M40
Lesley Marshall Female Hamilton Harriers Senior
Sophie Dow Female Whitemoss AAC Junior
Ishbel Campbell Female F45
Catriona Nisbet Female Maryhill Harriers F35
Lyndsey Fraser Female Edinburgh Athletics Club F35
Mark Gallacher Male Motherwell AC M40
Jamie Cunningham Male Hamilton Harriers M40
Karen Fraser Female F45
Cameron Thomson Male Strathaven Striders M50
Sharon Thomson Female Strathaven Striders F45
Jane O’Brien Female West End Road Runners F35
Jamie Bannister Male Clapham Chasers Senior
Douglas Lamb Male Strathaven Striders M50
Lorraine Mullen Female Giffnock North AC F35
Gordon Hay Male M60
Kian McConville Male Giffnock North AAC Junior
Douglas Mcconville Male Giffnock North AC M50
Helen Dickson Female Strathaven Striders F45
Steve Borys Male M50
Caroline Munro Female Giffnock North AC F35
Pamela McCabe Female West End Road Runners F45
Stephen Maley Male Portobello Running Club M50
Lisa Gilmore Female Bellahouston Harriers F45
Laura Wilkinson Female F35
catherine scott Female Giffnock North AC F55
Nicole Scott Female Giffnock North AC Senior
James Cullen Male Giffnock North AC M50
Gregor Love Male Glasgow Triathlon Club M50
Rebecca Beale Female Helensburgh AAC F35
Claire Harris Female Lothian Running Club Senior
Gavin Gall Male ATHelite Triathlon Club M40
Billy Ferguson Male Bellahouston Harriers M50
Eileen Shenkin Female Giffnock North AC F55
Dorothy Lucas Female Strathaven Striders F55
JulieAnne Leggate Female Strathaven Striders F35
Gillian Chisholm Female Hamilton Harriers F35
Morris Philipson Male M40
Sally Fitzpatrick Female Strathaven Striders F45
Janet Howe Female F55
Debi Forsyth Female Giffnock North AC Senior
Laura Gray Female Garscube Harriers F35
Claire Knight Female Strathaven Striders F35
Sarah Lessels Female F35
Sean Reid Male Senior
Jim Boyle Male Garscube Harriers M40
Jordan Orr Male Giffnock North Senior
Gayle Kennedy Female Giffnock North AC F35
Mandi McGurk Female F35
Nicola McCann Female F35
Lewis McCann Male Junior
Heather Abernethy Female F45
Susan Stewart Female F35
Julie Beveridge Female Calderglen Harriers F35
David Butcher Male Hamilton Harriers M40
Kathleen McLachlan Female Giffnock North AC F35
Kat Tweedie Female F45
ROSS BICKERSTAFF Male Hamilton Harriers M60
Katie Russell Female F35
Neil Park Male Portobello Running Club M50
Stacey Grant Female Whitemoss AAC Senior
G Corr Male Senior
Alan Muir Male Hamilton Harriers M40
Claire Mitchell Female Edinburgh Athletic Club Senior
Susan Campbell Female F35
Maria Hunter Female Airdrie Harriers F45
Kathleen Docherty Female F45
Yvonne Gentles Female JogScotland F45
Julie Nulty Female F45
Anthony Butler Male Senior
Nicola Young Female Senior
Mark Templeton Male M40
Sarah Jones Female West End Road Runners F35
Elizabeth Cosgrove Female Senior
Gayle Mcmorrow Female Strathaven Striders F35
Evan Crane Male Motherwell AC Senior
Katrina Campbell Female Senior
Isobel Paterson Female F45
Iain Paterson Male Garscube Harriers M40
Stephen Hall Male Giffnock North AC M40
William Jarvie Male Portobello Running Club M60
Brendan Keeley Male Strathaven Stridersc M50
Stephen Martin Male Strathaven Striders M40
Alison Mair Female Corstorphine AAC Senior
Karen McIndewar Female F45
Alison Wood Female Garscube Harriers Senior
Fiona McDonald Female Whitemoss AAC F45
Moira Findlay Female Corstorphine AAC F45
David Hart Male Corstorphine AAC M40
Jackie Duncan Female Kilmarnock Harrier & Athletic Club F45
Susan Redpath Female Bellahouston Harriers F45
Katrina Durie Female Senior
Scott Davidson Male Kilmarnock Harrier & Athletic Club Senior
Peter Middleton Male Hamilton Harriers M50
Jen Murray Female F35
Mark McCormack Male Senior
Michael Shields Male Giffnock North AC Junior
Carol Richards Female Hamilton Harriers F45
Frances Turnbull Female Harmeny AC F45
Lynn Scott Female F35
Nina Farmer Female Giffnock North AC F35
Sharon Kerr Female F45
Laura Farquharson Female Hamilton Harriers Senior
John Mcmorrow Male M40
Dawn Ross Female F35
Ros Wallace Female F55
Mary Brownlie Female F35
Joan Kane Female F35
Irene Smith Female F55
Helen Wilkinson Female F35
Camilla Milne Female F45
Jen Adams Female Senior
Korin Gilhespie Female F35
Martin Hill Male Kinross Road Runners Senior
Lisa Hill Female Kinross Road Runners F35
Emily Ramsay Female Edinburgh Athletics Club F45
Marcus Black Male M40
Dianne Clifton Female Strathaven Striders F35
Neil Clifton Male M40
Sandra Gardiner Female F35
Anthony Nelson Male Strathaven striders M40
Johanne Raeside Female Strathaven Striders F35
Elizabeth-Anne McGOnigle Female F45
Hannah Sutherland Female Whitemoss AAC Senior
William Sutherland Male Whitemoss AAC M60
Shona Mcgill Female F35
Lawrence Healy Male M50
Robert Reid Male M50
Richard Thow Male M40
Elaine Finlayson Female Jog Scotland Cambuslang F35
Ruth Ward-Cox Female Strathaven Striders F35
Kerry Gentles Female F45
Suzie Elliott Female F45
Casey Thompson Female Garscube Harriers F35
Kieran Morgan Male Carnegie Harriers M50
Therese MacLeod Female F55
Ian Hodge Male Senior
Paul Dobbin Male M40
Gary Miller Male Cambuslang Harriers M40
Paul Markac Male Kilmarnock Harrier & Athletic Club Senior
David Raeside Male Strathaven Striders Senior
Scott Lyden Male Kilmarnock Harrier & Athletic Club Senior
Janet Balneaves Female Hamilton Harriers F35
Hugh Mcaloon Male Glasgow FrontRunners M50
Monique Duffy Female F45
John Whale Male G72 Tri M50
Alistair MacDonald Male M50
Don Nicolson Male Strathaven Striders M50
Joan McIntosh Female F45
Ishbel Muir Female Strathaven Striders F55
Clare Fran Taylor Female none F55
derrick ritchie Male Giffnock North AC M60
James Jones Male G72 TRI Senior
Frances Clarke Female Hamilton Harriers F35
Fiona McCarthy Female F35
Gillian Brown Female F35
kevan mclean Male M40
Bruce Fowler Male Strathaven Striders M50
Dave Lovell Male Jog Scotland Milngavie M60
shona adam Female Edinburgh Athletics Club F45
Lorna Gall Female Athelite F45
Marc Fru Male Senior
Carolynn Bruce Female F55
Jen Starling Female Giffnock North AAC F45
Marie Kane Female Senior
Fionna Ogilvie Female Hunters Bog Trotters Senior
Michael Grant Male Hunters Bog Trotters Senior
Stephanie Lillie Female Giffnock North AC F45
Karen Kerr Female Strathaven Striders F55
Alan Poole Male Senior
David Dawson Male Hamilton Harriers M50
Christopher McCarron Male Calderglen Harriers Junior
Kristan Alexander Male Garscube Harriers M40
Megan Smith Female Corstorphine AAC Senior
Peter Blackmore Male Motherwell AC M40
Margaret Kyles Female F55
Greig Neilson Male M40
Marie Neil Female F45
Susan Graham Female West Lothian Triathlon F45
Caroline Chambers Female F45
Louise Sutherland Female Giffnock North AC F55
Jane Oliver Female Deeside Runners F55
Gillian Bain Female F55
Anne Duncan Female Edinburgh Athletics Club F55
sheena ewing Female jog scotland F45
Mark Creasey Male Hamilton Harriers M40
Donald Inch Male Senior
Colin Bryce Male Strathaven Striders Senior
Glenna Dyet Female Strathaven Striders F45
Anna Graham Female G72 Tri F35
David Graham Male G72 Tri Senior
Gary Crombie Male M40
Jackie Gunn Female F45
Lisa Rae Female Strathaven Striders F45
Stuart Gray Male Motherwell AC Senior
Viki Smith Female Greenock Glenpark Harriers F45
Graham Johnston Male M60
Jim Scott Male Edinburgh Athletics Club M60
David Morgan Male M40
Kimberly Morgan Female F35
David Oliver Male Deeside Runners M60
Emma Johnston Female Senior
Graham Mitchell Male M40
Gayle Eccleston Female F45
Roslyn Piraino Female F35
Andrew Mostyn Male Giffnock North AC Senior
David Sturgeon Male Senior
Jan Sturgeon Female Senior
Marion O'Connor Female F55
Tiffany Allan Female F45
Hannah Waugh Female Edinburgh Athletics Club F35
Rob Crusher Male Giffnock North AC M50
Emma Laverie Female Edinburgh Athletics Club F35
Pauline Keegans Female Strathaven Striders F55
Kathleen Murray Female F45
Michael Murray Male Senior
Jim Davis Male M60
Frances MacKenzie Female F45
Margaret McCartney Female West End Road Runners F45
Simon Smith Male M40
Martyn Morris Male M50
Catriona Gourley Female Giffnock North AC F55
Chris Moon Male Strathaven Striders M50
Jane Hamilton Female F45
Jean Currie Female Strathaven Striders F35
Lisa Christy Female Corstorphine AAC Senior
Nicky Sutherland Male M40
Bozena Gronowska Female Giffnock north A.C F35
Thomas Connelly Male Senior
Robbie Bannister Male Senior
kerri todd Female F45
Yvonne Mcnairn Female Giffnock North AAC F35
Joshua Raeburn Male Senior
James Gunn Male M50
Alan Murray Male M40
Robbie Rooney Male M40
Melanie Carmichael Female Garscube Harriers Senior
Brian Gilmartin Male Garscube Harriers Senior
Lyndsay Kerrigan Female Clydesdale Harriers Senior
Sharon McCall Female Rons Runners F45
Arlene Wallace Female Rons Runners F45
Fiona McDougall Female F45
Barry Finlayson Male M40
Hamish Hilston Male Strathaven Striders M60
Jacqueline Robertson Female F35
Michael Dunbar Male Whitemoss AAC - Jog Scotland M40
Helen Keating Female F45
Paul Dickson Male Strathaven Striders M40
Ewart Gray Male Hamilton Harriers M60
Nicola Armstrong Female Clydesdale Harriers F35
Ewan Barnfather Male Strathaven Striders M40
Garry Sturgeon Male Giffnock North AAC M40
Iain Carroll Male Giffnock North AC M40
Phil Wong Male M60
stephen kelly Male MRF running Senior
Andrew Latham Male Edinburgh Athletics Club M50
Donna Doyle Female Strathaven Striders F35
Roseanne Kerr Female Strathaven Striders F35
Donald Kerr Male Strathaven Striders Senior
Heather Kerr Female F55
Brian McGhee Male NA M40
Fiona McGhee Female F45
Nicola Sherwood Male Senior
Mark Sherwood Male Senior
Graham Laird Male Strathaven Striders M50
Elaine Davies Female Edinburgh Athletics Club F45
Richard Murciano Male Hamilton Harriers Senior
Gillian Cook Female F35
Vivien Thorpe Female East Kilbride Athletics Club F35
Gordon Hunt Male M50
David Howie Male Senior
Kathleen Dempsey Female Edinburgh Athletics Club Senior
Ian Busby Male Senior
Gordon McInally Male Calderglen Harriers M50
Nicola Urquhart Female Giffnock North AC F45
Mary Harkness Female F55
Lynsey graham Female F35
John Henderson Male Strathaven Striders M50
Micki Henderson Female Strathaven Striders F45
John Macleod Male M60
Barry Campbell Male Senior
Duncan Campbell Male Strathaven Strollers Senior
Elizabeth Naismith Female Jog Scotland F55
Jill Naismith Female Senior
Margaret Naismith Female F55
Jocelyn Moar Female Edinburgh Athletics Club Senior
Carys Currie Female Strathaven Striders F45
Michael Rodger Male M40
Alison Gordon Female Giffnock North AC F45
Stuart Wardle Male Athelite Triathlon Club M40
Louise Cullen Female F45
Yvonne Vance Female Strathaven Striders F35
Mike Battcock Male M50
John Gilmour Dickson Male Hamilton Harriers M50
Craig Dickson Male M40
Paula Caldwell Female Jog Scotland Cambuslang F35
Kati Waitzmann Female Strathaven Striders F45
Patricia Gallagher Female Giffnock North AC F45
Gavin Dunbar Male Strathaven Striders Senior
Gillian Dunbar Female Strathaven Striders F45
Janet Dunbar Female Edinburgh Athletics Club F45
LAURA MCGLYNN Female Whitemoss AAC F35
Marie Preston Female Ray’s Running Cloob F55
Ruth McConachie Female Hamilton Harriers F35
Laura Wallace Female Ayr Seaforth Athletic Club F35
Eilidh Johnson Female Senior
Fiona Heath Female MRF Senior
John Shedden Male Giffnock North AC M50
Kathryn Shedden Female F55
Ian Burch Male Hamilton Harriers M50
Kirsty Harvie Female F35
Harry Bannister Male Senior
Craig Hogg Male M40
Amanda Charles Female Jog Scotland Milngavie F45
Colleen Ross Female F45
Fiona Ross Female RunClub Edinburgh Senior
Margaret Steele Female Senior
Jason Steele Male giffnock north M40
Emma Morris Female G72 Tri Senior
Jacqui Morris Female F45
Andrea lusty Female F35
john gallacher Male M40
Elaine Mulcahy Female Giffnock North AC F35
Helen Mackenzie Female F35
Michael Devlin Male M50
Lauren Gibson Female Hamilton Harriers Senior
David Gentles Male M40
Frank Murphy Male M60
Anne Murphy Female F55
Emma Waine Female Garscube Harriers F35
Christine Cruz Female Glasgow Triathlon Club F35
Keith Sambrook Male M60
Jacqueline Stenhouse Female F45
Robert Cleary Male Senior
Richard Goldsworthy Male Strathaven Striders Senior
Karen Moore Female F55
Danny Basler Male hamilton harriers M40
Neil Struthers Male M50
Julie Struthers Female F45
Evelyn Struthers Female Hamilton Harriers F45
John Munro Male Stornoway Running & Athletics Club M50
Susan Dragoonis Female F35
Rebecca Simister Female Bellahouston Harriers Senior
Claire Culley Female Giffnock North AC F35
Sian Kedward Female Senior
James McHale Male Kirkcaldy Wizards M50
Joan Dean Female Strathaven Striders F55
David McCallum Male Strathaven Striders Senior
Elaine Baird Female Senior
Lynsey Mcminn Female Strathaven Striders F35
Judith Burnside Female Senior
Jennifer McDonald Female F35
Jillian Neil Female F35
Terence Grady Male Hamilton Harriers M60
Stuart Allan Male M40
Allison Mathews Female Giffnock North AC F55
Camilla Dyer Female Giffnock North AC F35
Clifford Stoller Male M60
John Ballantyne Male M60
Colin Thomas Male Bellahouston Harriers Senior
Judith Thomas Female G72 tri F45
Sophie Thomas Female G72 tri Junior
Jilly McKay Female Corstorphine AAC Senior
Catriona Langford Female F45
Li Wang Female Giffnock North AC F55
John Speirs Male Kilmarnock Harrier & Athletic Club M40
Allan Douglas Male Strathaven Striders M60
Cathy MacDonald Female Strathaven Striders F45
Stuart MacDonald Male M40
Lewis Ferguson Male glasgow south road runners Senior
Laura Ferguson Female Senior
Hazel Ferguson Female F45
Stuart Ferguson Male M50
Marion Clark Female Strathaven Striders F55
peter williams Male Strathaven Striders M60
Douglas Hamilton Male Strathaven Striders M40
John Williams Male Senior
Michael Maxton Male M40
Naomi Watt Female Senior
Jim Howat Male M60
Christina Alexander Female Strathaven Striders F45
Lorne Alexander Female Senior
Susan Alexander Female F55
Graeme Briggs Male Giffnock North AC M60
Alan Reid Male Senior
Mark Tolland Male MRF Running Senior
Scott Madden Male Junior
Alison Iles Female F55
Heather Howarth Female F35
Kerry Topp Female F45
Claire DOBBIN Female F35
Malcolm Parry Male Edinburgh Athletics Club M40
Lisa Parry Female F35
Sheila Lewis Female Giffnock North AC F45
William McWhinnie Male M60
Declan King Male Senior
Ian Waddington Male M40
Fintan O donoghue Male David Lloyd Hamilton M50
Mark O donoghue Male David Lloyd Hamilton Senior
Jillian McGill Female Senior
Jane Hodgson Female F55
Alison Chand Female Strathaven Striders F35
David Spratt Male M40
Sarah O'Reilly Female F45
Steven Donnelly Male Hamilton Harriers Senior
Lyndsay Moffat Female Hamilton Harriers F35
Nicola Neill Female Senior
Paul Minns Male Strathaven Striders M50
Clare Wilcock Female F55
Wilson Frame Male Strathaven striders Senior
Louise McGuigan Female F35
Lynn Coy Female F45
Wendy Mckinley Female F35
Gillian Lindsay Female Jog Scotland cambuslang Senior
Laura Stobo Female F35
Martin McGowan Male n/a M50
Sheila McGowan Female n/a F55
John Ellis Male Giffnock North AC M40
Louise Fotheringham Female Strathaven Striders F45
Lynsey Strathern Female Glasgow Triathlon Club F35
Helen McNiven Female Strathaven Striders F35
Marie-Claire Smith Female F45
nigel johnston Male Strathaven Striders M40
Michael Carlin Male East Kilbride Athletics Club M40
Carol Davidson Female F55
Sue McDowall Female F55
David Telfer Male Senior
Neale Kelly Male Hamilton Harriers Senior
David Kelly Male Hamilton Harriers M50
Heather Kelly Female F55
Gerard Kelly Male Hamilton Harriers M40
Ken Jackson Male Senior
Adam Templeton Male None Junior
Alastair Drummond Male Newton Road Runners M40
Wendy Joss Female West End Road Runners Senior
Lindsay McCracken Female Strathaven Striders F35
Debby Johnston Female F35
Marguerite Robertson Female N/A F55
Stuart Baungally Male Senior
James Breen Male Hamilton Harriers M50
Leisa Martin Female Cambuslang Jog Scotland F35
Steven Lyttel Male M40
Kevin Jamieson Male David Lloyd Hamilton M50
Jonathan Gillespie Male M40
Susan Wilson Female Bellahouston Road Runners F35
Helen Wilson Female F35
Veronica Wilson Female F35
Irene Wilson Female Strathaven Striders F55
jim Wilson Male Scottish Veteran Harriers M60
Scott Wilson Male Giffnock North AC M40
Stewart Wilson Male M40
john starrs Male M50
tom steel Male M40
John Adkin Male Strathaven Striders M60
Simon Fraser Male Hamilton Harriers Senior
Alison Daly Female F35
Andrew Buchanan Male Motherwell AC M40
June Bathgate Female None F55
David Bathgate Male None M50
Heather Macqueen Female Strathaven Striders F35
Richard Meade Male Edinburgh Athletics Club M40
Gordon Hay Male Hamilton Harriers M40
Avril Thomson Female Turban Trotters F45
Jane Thomson Female Strathaven Striders F55
Marie Doohan Female Giffnock North AC F45
Kevin Doohan Male Giffnock North AC M40
Iain Ramsay Male Hamilton Harriers M40
Mark Fagan Male M40
Colette Mair Female Senior
Maureen Troy Female F45
Gordon Troy Male M50
Susan Hillis Female F45
Tony Hillis Male Junior
Alan Hendry Male Hamilton Harriers Senior
Michael Cross Male Giffnock North AC Senior
Fraser MacAulay Male Strathaven Striders M40
Ben MacAulay Male Strathaven Striders Junior
Zoe Graham Female Senior
Maureen Graham Female straven striders F55
shona Graham Female F35
Alasdair Graham Male M60
Russell McAdam Male Senior
Karen Dobbie Female Edinburgh Athletics Club F45
Lesley Bonner Female F55
James Cathie Male Whitemoss AAC Junior
David Cathie Male Whitemoss AAC M40
Bridget Cathie Female Whitemoss AAC Junior
Daniel Mckenna Male Giffnock North AC Senior
Mark Lyden Male Kilmarnock Harrier & Athletic Club Senior
Kathleen Gilluley Female Strathaven Striders Senior
Elaine Stevenson Female F55
Colin Kirk Male Giffnock North AC Senior
Margaret Maitland Female Strathaven Striders Senior
Tanya Mathie Female Strathaven Striders F35
Alex Donaldson Male Strathaven Striders M40
Allan Macdonald Male Strathaven Striders Senior
Lorna Edwards Female F45
Tracy Mccarroll Female Friend of strathaven striders F45
Alan Brown Male M50
Gillian Brown Female Strathaven Striders F35
Andrew Morrison Male Senior
Susan Lynch Female F35
Sean Lynch Male M40
Leanne Calder Female Edinburgh Athletics Club F35
Robert Turner Male M40
Hugh Turner Male Unattactched M60
Kevin Mohan Male Senior
Katie Beaton Female F35
Mark Mitchell Male G72 Tri Senior
Margaret Allison Female Strathaven Striders F55