Signups for HamilTEN 10k

Cached signups as of 22:27:48, refreshable every 5 minutes

ForenameSurnameGenderClub Age Group
Andrew McKenna Male Lothian Running Club M50
Andrew Corrigan Male Lothian Running Club M50
Shona McCormack Female F40
Kevin O'Donnell Male M40
Mark Cassidy Male M40
Claire Cassidy Female F40
David Merchant Male M40
Maureen Ferguson Female F60
Christopher Madden Male M
Mark King Male Cambuslang Harriers M50
Cameron Thomson Male Strathaven Striders M50
Sharon Thomson Female Strathaven Striders F50
Gerinta Walker Female Hamilton Harriers F40
Ewan Addie Male M40
David Marshall Male M50
Gavin Bain Male M50
Catherine Watt Female F50
Scott Wilson Male M40
Jamie Howie Male Bellahouston Road Runners M40
Alison Thomson Female F
Allan Barr Male M50
Phil Sykes Male Hamilton & District AAC M50
Sarah Devlin Female Strathaven Striders F
Anthony Butler Male M
Andrea McGhee Female Inverness Jog Scotland F50
David Wardman Male M70
Drew McIntosh Male M40
Steven Davidson Male M40
Hannah Millar Female F
Martin McManus Male M50
CAMERON YOUNG Male M
gillian drain Female F40
Deirdre Hoyle Female Bellahouston Harriers F60
John Macdonald Male M
Joan McIntosh Female F50
Bill Burgess Male M70
robert kusz Male M
Christopher Murray Male M40
Stewart Cutler Male M40
Robert Gordon Male Dumfries Running Club M40
Marianne Stirling Female F
Amanda Muir Female F40
Elspeth Johnstone Female F
Liz Colquhoun Female Erskine Jogging Buddies F50
Brenda Walls Female Erskine Jogging Buddies F50
Samuel Pattison Male M60
Jean Pattison Female Jog Scotland F60
Scott Pattison Male M50
Stephen Grant Male M
Maureen Lees Female Jog Scotland F50
Linda Gracie Female F40
Matthew Brown Male M40
Lorraine Scott Female F50
Gayle Mcmorrow Female Strathaven Striders F
Lesley Walker Female F
Lorraine Brown Female F40
David Campbell Male M40
John Macpherson Male M50
Scott Mcleod Male Vegetarian Cycling & AC M40
Donna Halliday Female F40
Elizabeth Cameron Female F
Matthew Super Male M
Kelly Cook Female F40
Clare Traynor Female F40
Laura Harley Female F
Carol Holmes Female F50
Anne Cousins Female Jog Scotland bellahouston F50
natalie Glancy Female F
Laura McCormack Female F
Cheryl Paterson Female F
Ross Martin Male M
DOUGLAS IRELAND Male M
Peter Blackmore Male Motherwell AC M40
Simon Fraser Male Hamilton Harriers M
Cheryl McNulty Female Hamilton Harriers F40
Andy Boyle Male M40
Chris Murphy Male M
John Boyle Male M40
Andrew Warren Male M40
Wendy Warren Female F40
Calum Boyle Male MU20
Martyn Morris Male M50
David Lindsay Male M40
David Turner Male M
David Russell Male M
Kimberley Nelson Female F
Richard Beattie Male Kilmarnock Harrier & Athletic Club M60
norrie hunter Male M50
Scott Jasnosz-Clark Male M40
Tony Jasnosz-Clark Male M40
Trace Angus Female F40
Linda Wallace Female F60
Nicola Martin Female F
Graham Hamilton Male M60
ross mccaig Male M
Frances Sinton Female F
Nicola Goedkoop Female F
Amanda McLaren Female Wormit Runners F40
Stefano Usai Male M40
Justine Johnstone Female Wormit Runners F40
William Fraser Male M50
Fiona McParlane Female F50
roslyn holmes Female F
Billy McAulay Male M40
Morag McLean Female F40
John McLean Male M50
Iain MacDonald Male M
Rod Burke Male M50
Scott Wilson Male M50
John Shaw Male M40
Joanne Murphy Female F
Jonathan Shand Male M
Julie Richmond Female F40
Alister Richmond Male M40
Vincent Hastings Male East Kilbride Athletics Club M
Suzie Elliott Female F40
Iain Leslie Male M50
Elizabeth-Anne McGOnigle Female F40
James Breen Male Hamilton Harriers M50
June Hughes Female F40
Caireen Devanney Female F40
Hollie Best Female F
Laura Mcfadyen Female F40
Peter Equi Male Wee County Harriers M50
Jane Bell Female Wee County Harriers F50
Matthew Cowan Male M50
Mark Scott Male M40
Noreen Flynn Female F
Shane Munro Male M
Douglas Thomson Male M40
Michael McCluskey Male M
iain welford Male Newton Road Runners M40
Jayne Turkington Female F50
Donna O'Rourke Female F
Duncan Ryan Male Perth Road Runners M50
Matt Creaney Male M50
Stephanie Callaghan Female F40
Kelly Macdonald Female F
Scott Smart Male M40
Claire Mcmillan Female F
Lucy Neil Female F
John Gordon Male Glasgow South Road Runners M60
William Harper Male M50
Gary Harper Male M
Luke Harper Male M
Alasdair Stewart Male M
Callum McLennan Male M
Douglas Elder Male M
Clare McGinley Female F50
Fiona Munro Female F
Jen Adams Female F
Sian Kedward Female F
Helen Hughes Female F60
Karen Grant Female F
ALAN DOCHERTY Male M
Angela Paterson Female F40
Daniel Rafferty Male M
Kirsty Feerick Female F
Sarah O'Shaughnessy Female F
Alan O'Shaughnessy Male M
Sandra Gardiner Female F40
Christopher Dickinson Male M
Jean Mcmeekin Female F40
Nicola Pollock Female F
David Dunlop Male M40
Brian Leitch Male Springburn Harriers M50
Robin Leckie Male M
Andrea Logan Female F40
Hilary Millar Female Giffnock North AC F50
Gary Carroll Male M50
Gary Anderson Male M50
Shaun Dunbar Male M
Simon McGrory Male M40
Paul Dobbin Male M40
Craig Smith Male Strathaven Striders M40
Simon Smith Male M40
Sarah Ross Female F40
Andrew Peat Male M
Heather Howarth Female F40
David McGinty Male Jog Scotland Cambuslang M50
Stuart Carlin Male M40
Luke Kirwan Male East kilbride athletic club M
Clare Barr Female Motherwell AC F50
James Clark Male M40
Vincent Mcguire Male M
Rachel Cox Female Ron’s Runners F40
Susan Stewart Female F
Arlene Wallace Female Rons Runners F40
Carlos Gonzalez Male M
Eileen Stewart Female F
Alan Stewart Male M
Lynsey McCaffer Female F40
Sean Toole Male Perth Road Runners M50
Alan Strathern Male M
Graeme Somerville Male M40
Ian Birch Male Bellahouston Harriers M40
Colin Henderson Male M40
Iain Paterson Male Garscube Harriers M40
Jim Alexander Male Lothian Running Club M50
Stuart Greenway Male M
Thomas Murray Male M
Reid Brown Male M
John Brogan Male Airdrie Harriers M40
Martin Brown Male Kilmarnock Harrier & Athletic Club M
Lisa Gilmore Female Bellahouston Harriers F40
Monica Campbell Female F40
George McHugh Male M50
Ruth Turner Female F
Alistair Sandilands Male M40
Suzanne Reid Female F
Calum Armour Male M
Andrew Shearer Male M
Keiron ONeill Male M40
John Goldie Male M
Lesley Somerville Female F40
Frances Cunningham Female F60
Douglas Lockhart Male M40
Monica Gunn Female Jog Scotland F40
Jason Miles-campbell Male Hamilton Harriers M40
Ranjit Manyam Male M
Calum Martin Male M
Stephen Murray Male M40
Fiona Greaney Female Motherwell Athletics Club F50
Janet Tobin Female F60
Linda Skinner Female F60
daryl reid Male East Kilbride Athletics Club M
Allison Wilson Female Jog Scotland Strathclyde park F40
Clare Lewis Female F
Carol Scott Female F
Clare Langan Female F
Liz Ferrie Female jog scotland F60
Caroline O’Connell Female F40
Robert Martin Male M60
Eleanor Klejnow Female Bellahouston Road Runners F
Ian Hodge Male M
Michelle Smith Female Strathaven Striders F50
Steven Bartynek Male M40
Archie Shields Male M60
Karen Allen Female Calderglen Harriers F
Alan Muir Male Hamilton Harriers M40
Paul Tulloch Male M40
Andrew Mc Linden Male Hamilton Harriers M60
saif mulla Male M
Lyndsay Kerrigan Female Clydesdale Harriers F
Daniel Burns Male Clydesdale Harriers M
Jo Devlin Female F40
Morven Glennie Female Airdrie Harriers F
Alan Dickinson Male M50
Craig Buttery Male M40
Pauline Younger Female Cumbernauld Amateur Athletics Club F50
lauren mcgill Female F
Jamie Temple-Heald Male M
Derek McIvor Male M40
Kevin Keenan Male M
Lynne McGill Female Linlithgow Athletic Club F
Denis Williams Male Shettleston Harriers M50
Karen Duncan Female Linlithgow Athletic Club F
Alan Ross Male M40
Lesley Patrick Female F
Ian Carlin Male M40
Jack Scott Male M50
Des Dickson Male Cambuslang Harriers M60
JANET CRAWFORD Female F50
David Johnston Male M50
Iain Johnston Male M
Jamie Ferguson Male M
Robert Joyce Male M
Hamish Hilston Male Strathaven Striders M60
Jan Barton Female F
Fiona Mitchell-Knight Female F50
Molly Mitchell-Knight Female FU20
Peter Mitchell-Knight Male M50
Karen McIndewar Female F40
David Millar Male Ochil Hill Runners M40
Andrew Bushell Male M40
Iain MacMillan Male M50
Boyd Baker Male Kirkintilloch Olympians M60
Gail Buttery Female F50
David Hepburn Male Hamilton Harriers M40
Daniel Kershaw Male Falkland Trail Runners M40
Dannie Calder Male M60
James McLaughlin Male M40
Robin Hall Male M40
Brett Lawson Male Motherwell AC M40
Samuel Woolf Male M
JAMES HEEDE Male Strathaven Striders M50
Robert Haig Male Calderglen Harriers M40
Beth Shearer Female F
Neil Robbins Male Hamilton Harriers M50
Susan Cameron Female F40
Jennifer Johnstone Female Leven Las vegas F
Eileen Anderson Female F40
Richard Tullett Male M40
Kenny MacFarlane Male M
Rhoda Reid Female F60
David Braid Male M
Fiona Morrison Female F
Russell Morrison Male M
Robert Gibson Male M
ELIZABETH OGSTON Female F40
Alan Crawford Male M40
Micki Henderson Female Strathaven Striders F40
John Henderson Male Strathaven Striders M50
Marie Daly Female F40
John Paul Spence Male M40
John McBride Male Calderglen Harriers M50
John Shearer Male M50
Pamela Weir Female Troon Tortoises F
Charlie Storrie Male Dumfries Running Club M
Michael Royden Male Dundee Road Runners M50
Sandra Sherwood Female Kirkintilloch Olympians F40
Peter Goodwin Male M40
Stephen Marshall Male M40
Susan Gallagher Female F40
Allan Rooney Male M50
Alistair Lawson Male M70
Kieran Alexander Male M
John Sheerin Male M
David Bonner Male M40
elaine Lindsay Female F
Karen Fraser Female F50
JEFF CRAWFORD Male M50
Gary Arthur Male Motherwell Athletics Club M
Jason Murphy Male M
Gael Mccallum Female Bellahouston Harriers F40
Anthony McGraw Male M40
Robbie Rooney Male M40
saez lucy Female FU20
Gordon Frew Male M40
Bernadette Parks Female Jog Scotland Strathclyde Park / Ravenscraig F50
Liam Paterson Male M60
Maureen Kinloch Female Strathaven Striders F50
Mark Brennan Male M40
June Southall Female F50
Yvonne Brennan Female F40
Brian Lawson Male M40
Helen Walden Female F40
John Softley Male Bellahouston Harriers M70
Bethan Lewis Female Troon Tortoises F
David Searil Male Calderglen Harriers M60
Ashley McLullich Female F
Jose Machado Male M
Ronnie Wilson Male M50
Maureen Bell Female F50
Elizabeth Johnston Female F60
Shubham Sharma Male M
Joanne Spence Female F
Mohan Sharma Male M40
Harry Mulholland Male Lothian Running Club M50
Debbie Gray Female F40
Isobel Paterson Female F50
Paul Stewart Male Perth Road Runners M50
Ewart Gray Male Hamilton Harriers M60
Euan Barclay Male M
Neil Wilson Male M
Hugh Boyle Male M40
Kevin Reynolds Male M
Stephen Purvis Male Airdrie Harriers M40
Roberta Storrie Female F60
Peter McInnes Male M
Mark Maclean Male M
Drew Ferguson Male M40
David Irvine Male M40
Ryan Morrice Male M
Claire Knight Female Strathaven Striders F40
Robert Knight Male M40
Stuart MacDonald Male M40
Peter Currie Male Dumbarton AAC M40
Lindsey Currie Female Dumbarton AAC F40
Margaret Allison Female F50
Kenneth Boyle Male M
Shirley MacNab Female kirkintilloch olympians F50
Ewan Barnfather Male Strathaven Striders M40
Darren Colquhoun Male M
Stephen Hay Male M40
Chris Greenhalgh Male Giffnock North AAC M40
alan o'kane Male M50
Fiona Roberts Female Chorlton Runners F40
Stuart Taylor Male M50
Kirsten Feehan Female F40
Jocelyn Thomson Female F
Gavin Thomson Male M
Jean Currie Female Strathaven Striders F40
BARRIE LUDLOW Male M40
Stuart Brockie Male Ayr Seaforth Athletic Club M40
Carol Scott Female F50
Cheryl Bradshaw Female F
Stephen Walker Male M40
Wendy Blair Female F
Jamie Goodwin Male M
jamie macdonald Male M
Alan Digweed Male Bellahouston Road Runners M40
Gary Queen Male M40
Gordon Blair Male Portobello Running Club M
Douglas Smith Male M
Christopher Burns Male Jog scotland cambuslang M
James Kelly Male M50
Eleanor Lowden Female Jog Scotland Strathclyde Park F50
Gergely Bajzath Male Tinto Hill Runners M
Callum MacLeod Male M50
John Maguire Male M
Nick Rae Male M
Leia Kaden Female F
Andrew Mccoll Male M
Gerard McMorrow Male M
Scott Allison Male M
Laura Warnock Female F
Lynn Cumming Female Bellahouston Road Runners F50
Megan Cumming Female Bellahouston Road Runners F
Hailey Smith Female FU20
Elaine Bow Female F50
Gordon Bow Male M50
Caroline Cullen Female Newton Road Runners F40
Matthew Bennasar Male M40
Allan Craig Male M
Scott Dunsmore Male M40
Anne Murphy Female F70
Frank Murphy Male M70
Peter Middleton Male Hamilton Harriers M40
Erica Christie Female Achilles Heel RC F60
Jon Robertson Male M
Steven Cooper Male M
Craig Fleming Male Jog Scotland Dumfries Harriers M40
Greg Hastie Male Scottish Fire & Rescue Service AC M40
Amy Logan Female F
Helena Stewart Female F
Russell Trueman Male M40
Christopher Dickson Male M40
mark saez Male Calderglen Harriers M40
Carol Thomson Female F40
Wendy Christie Female F40
Bruce Fowler Male Strathaven Striders M50
Pawel Wilkolek Male M
peter williams Male Strathaven Striders M60
Gerry Duddy Male Newton Road Runners M40
Robert Gilroy Male Cambuslang Harriers M40
Kevin Murray Male M
Richard Winder Male M
Dougie Waddell Male Fylde Coast Runners M50
John Burns Male Motherwell AC M50
Graeme Lowe Male M40
Pamela McCrossan Female Clydesdale Harriers F50
Brian Adams Male Fife Athletic Club M50
William Galloway Male Boaby hilldodgers M
Euan Crawford Male MU20
Lorraine Mackenzie Female F40
Colin Primrose Male M50
Ewan Macleod Male M
Brian Beattie Male Airdrie Harriers M
Pamela Buchanan Female F
Martin Howell Male Calderglen Harriers M50
Marie McChord Female Kirkintilloch Olympians F60
Alison Jardine Female F
Joanne Hadwin Female F40
Sinclair Laird Male M60
Lynda Johnston Female F40
Ross Sinton Male M
Jack Brown Male M60
Lorna Taylor Female JogDalgetyBay F50
Paul Devlin Male M40
David Jack Male M40
Belinda Amos Female Ready Steady Go Pitreavie F50
Michael Connelly Male Corstorphine AAC M50
Jim Dunn Male M50
David Gemmell Male M40
Fiona Miller Female F
ROSS BICKERSTAFF Male Hamilton Harriers M60
Susan Craigie Female Jog Scotland F40
John Milligan Male M40
Theresa Park Female Bellahouston Road Runners F40
Jim Grant Male Recovery runners M50
Eileen Grant Female Jog Scotland F40
Bill Duff Male Falkland Trail Runners M70
Ronnie Erskine Male M50
Graeme Kennedy Male Motherwell AC M50
ALEX FINDLAY Male M60
Iain Williamson Male M40
Ian Burch Male Hamilton Harriers M50
Robert Mitchell Male M40
Helen Dickson Female Strathaven Striders F50
Will Stewart Male Halifax Harriers & AC M
April Caufield Female F
David Gemmell Male DB12Run M
Barry Gray Male M
Domenico Caira Male M60
Scott Martin Male Kilmarnock Harrier & Athletic Club M50
andrew bickerstaff Male Hamilton Harriers M
Kevan Harvey Male Cambuslang Harriers M
Therese MacLeod Female F60
David Reid Male M50
Jim Mclaughlin Male Cambuslang Harriers M50
David Kelly Male Hamilton Harriers M50
Marcus Black Male M40
Barry Campbell Male M
Lucy Colligan Female Jog scotland F40
Chris Gray Male DB12Run M
Gerard Kelly Male Hamilton Harriers M40
Alistair MacDonald Male M50
Alexander Chalmers Male Garscube Harriers M50
Kevin McKendrick Male M
Richard Carr Male Cambuslang Harriers M
Suzanne Myles Female F
Daniel O'Connell Male Cambuslang Harriers M50
Elaine Graham Female F40
Mark Ewen Male M40
John Ross Male M70
Iain Frew Male M
Ada Stewart Female Kirkintilloch Olympians F50
Karen Kennedy Female PH Racing Club F40
JUDY FREW Female F
John Brannan Male M40
David Finnon Male Strathaven Striders M50
Peter Finnon Male M
Margaret Craig Female F50
Linsay Park Female STAART F
Neil Badavi Male M40
Stephen Phimister Male Calderglen Harriers M50
frances Phimister Female F40
Connel Moffat Male M
Barry Edwards Male M
deam mcgill Male M
Alasdair Beaton Male M
JOHN HECTOR MURRAY Male UNATACHED M60
Alistair Sarahs Male M
Gary Miller Male Cambuslang Harriers M40
Shirley Bartynek Female F
Chris Sloan Male M